Kinga Sidorczuk

Okręg nr 2 - Barczewo część Osiedla „Stare Miasto”: (Barczewo ulice: Adama Mickiewicza, Armii Krajowej, Cicha, Feliksa Nowowiejskiego, Klasztorna, Mikołaja Kopernika od nr 1 - 8, Łąkowa, Mazurska, Narbutta, Niepodległości, pl. Pocztowy, pl. Ratuszowy, Romualda Traugutta, Smętka)

Z gminą Barczewo jestem związana od urodzenia, najpierw jako mieszkanka Łęgajn a obecnie jako mieszkanka Barczewa , do którego 24 lata temu przywiodła mnie miłość (jestem szczęśliwą mężatką i mamą dwójki dorosłych już dzieci).

Z wykształcenia jestem socjologiem w specjalności administracji publicznej, a zawodowo wieloletnim pracownikiem administracyjnym Szkoły Podstawowej nr 1 w Barczewie.

W życiu prywatnym poza rodziną i przyjaciółmi, cenię sobie sport, turystykę morsowanie, książki i akcje społeczne.

Mając tu pracę, rodzinę, przyjaciół i duże grono znajomych traktuję Barczewo jak „małą ojczyznę” co nie pozwala mi być obojętną na nasze codzienne sprawy, dlatego chętnie i aktywnie włączam się we wszelkie społeczne akcje organizowane na terenie naszej gminy i poza nią. 

Od wielu lat działam w stowarzyszeniu Szlachetnej Paczki gdzie pomagam potrzebującym rodzinom w naszej gminie, oraz w Stowarzyszeniu Przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 1 w Barczewie które organizuje akcje na rzecz społeczności np. Barczewski Dzień Dziecka, Spotkanie Bożonarodzeniowe.

Mieszkam w okręgu z którego startuję, dlatego przez lata miałam okazje poznać i doświadczyć warunków życia w wymiarze ekonomicznym, socjalnym, zdrowotnym, kulturalnym, edukacyjnym i społecznym. Wiedzę tą, doświadczenie zawodowe jak również mój zapał i energię chciałabym przełożyć na konkretne działania na rzecz naszej społeczności.
Jestem osobą bezpartyjną, niezależną, otwartą i komunikatywną. Cenię sobie konkretne działania i konsekwentnie realizuję wyznaczone cele. 

Cele i postulaty do zrealizowania:

  • Kontynuacja/ wznowienie programu czyste powietrze  wspierającego wymianę pieców tzw. kopciuchów na proekologiczne źródła ogrzewania, instalacja urządzeń do pomiaru czystości powietrza na terenie Starego Miasta
  • Poprawienie infrastruktury drogowej i chodników, doświetlenie ciągów komunikacyjnych
  • Zwiększenie ilości miejsc parkingowych 
  • Zwiększenie bezpieczeństwa poprzez modernizację i rozbudowę  monitoringu miejskiego
  • Zagospodarowanie nieużytków przy rzece Pisa na rzecz miejsca rekreacji i wypoczynku
  • Ożywienie centrum miasta poprzez promowanie działań społecznych i inicjatyw oddolnych przy współpracy z organizacjami pozarządowymi
  • Zachęcanie i aktywizowanie młodego pokolenia do udziału w życiu gminy